Дистанційне навчання - матеріалознавство

 


VІ. Виконання тонування волосся.

Тема 13 

Тема: 12 

Модуль ПЕР - 2.4. Фарбування волосся сучасними способами.

V. Виконання часткового фарбування волосся.

ІІ. Виконання завивки волосся гарячим способом.

Теми: 3

Модуль ПЕР-2.2. Виконання базових модельних стрижок.

ІІІ. Виконання базових модельних сучасних жіночих стрижок.

Тема: 4 

Перукар 2 класу

 Модуль ПЕР-2.1 Укладання волосся

Виконання укладання волосся феном.

Тема 1, 2

Теми: 50, 51

Теми: 48,49 

ІV. Виконання фарбування волосся рослинними барвниками.

Тема 46. Рослинні фарби для волосся, їх особливості.

Барвники третьої групи

Барвники третьої групи — фізичні барвники без окисника, поверхнево діють на волосся або проникають крізь кутикулу й огортають зовнішній шар кортексу, не взаємодіючи з пігментом волосся. Ці засоби дають змогу тимчасово змінити колір, досягти фарбуванням ефекту «тон у тон» або темнішого тону, а також посилити відтінок світлого волосся. Барвником третьої групи освітлити волосся не можна. Стійкість цих фарб залежить від структури волосся. У здорове волосся фізичні фарби не проникають глибоко і змиваються на 6-8 миття. Пористе й ушкоджене волосся тримає колір довше. Волосся, фарбоване відтінковим барвником, втрачає яскравість повільно, тому не виникає різкого контрасту з відрослими коренями. Фізичні барвники доцільно застосовувати: — коли потрібно додати насиченості кольору волосся, але небажане використання фарби з окисником; — щоб затонувати початкову сивину, небажану жовтизну; — щоб надати волоссю відтінку після освітлення та мелірування. До барвників цієї групи належать тонуючі шампуні, бальзами, пінки, ополіскувачі для волосся. Відтінкові шампуні мають подвійну дію: ними миють волосся та неглибоко фарбують його. Такий шампунь наносять, як правило, на вологе волосся. Застосування тонуючих шампунів на темному волоссі не дає помітного ефекту. Сивому волоссю надається тільки відтінок, насиченість якого залежить від часу витримки препарату. Відтінковими бувають пінки для укладання волосся, їх наносять на чисте вологе волосся за допомогою гребінця або щітки, рівномірно розподіляють уздовж пасом і вкладають. Дія барвника минає при черговому митті волосся.

Переваги косметичного засобу

Кардинально змінити колір волосся за допомогою даного засобу неможливо, зате  після його використання воно не псується і не втрачає свого блиску. Якщо колір, отриманий після фарбування, не сподобався, легко можна все виправити. Колір змиється вже через пару тижнів, а за допомогою спеціальних засобів можливо позбутися від нього ще швидше.

Якісний тонік для волосся не потоншує і не пересушує його, не робить тьмяним або ламким. Тому після використання даного засобу не доведеться витрачати гроші на придбання спеціальних косметичних засобів, що забезпечують догляд за пофарбованим волоссям.

Відсутність аміаку в складі тоніка виключає можливість нанесення волоссю будь-якої шкоди при його використанні. Ця щадна фарба зовсім не пошкоджує структуру волосся і не шкодить волосяним цибулинам. Більш того, багато з тонуючих засобів в складі своєму мають натуральні компоненти, що роблять волосся здоровим, шовковистим, блискучим і м'яким.

Переваги тонуючих засобів:

1. Швидке фарбування: колір змінюється через 10-20 хвилин після нанесення засобу. Змінюючи термін дії суміші, можна регулювати інтенсивність тону.

2. Безпека. Засоби відтінків бальзами надають щадний вплив, оскільки не проникають всередину волосків.

3. Посилення блиску. Вітамінні комплекси і масла, присутні в складі таких засобів, роблять волосся еластичним, збільшуючи їх природний блиск.

4. Додаткове зволоження, відновлення водного балансу пасом і шкіри голови.

5. При необхідності фарбу можна швидко змити з пасом за допомогою оцтового або лимонного ополіскування, повернувши первісний колір.
Особливості складу

Від стандартних фарб тоніки відрізняються тим, що продаються вже у вигляді готового до вживання бальзаму.

До складу тонуючих засобів зазвичай входять такі компоненти:

Маслянисті суспензії - забезпечують зміцнення волосся і захист їх від пересихання;

Натуральні природні барвники - гарантують отримання красивих, яскравих відтінків;

Ароматичні добавки - надають волоссю приємний запах.

Тонуюча косметика для волосся може використовуватися досить часто – кожні півтори-два тижні, не завдаючи шкоди волоссю. Завдяки цьому щомісяця можна пробувати два нових відтінків, вибираючи при цьому власний, неповторний стиль.

Завдання; опрацюйте вище поданий матеріал, основне законспектуйте, дайте відповіді на запитання та заповніть таблицю. 

 Запитання для самоконтролю

 - Дайте характеристику барвникам ІІІ групи.

2.    - Як діє барвник ІІІ групи на волосся?

3.    - Використання барвників ІІІ групи.

4.    - Які компоненти входять до складу тонуючих засобів?

5.    - Які переваги тонуючих засобів?


Заповніть таблицю:

Групи барвників

Характеристика

Дія на волосся

В якому вигляді випускаються

Які перукарські операції виконуються

ІІІ група

 

 

 

 


Тема 47. Барвники рослинного походження (басма, хна). 

Барвники четвертої групи

Натуральні барвники рослинного походження діють аналогічно відтінювальним барвникам, тобто вони проникають тільки у зовнішній шар волосся, однак утримуються міцніше, особливо при систематичному застосуванні. Вони не можуть радикально змінити колір, але посилюють відтінок, поліпшують стан волосся, лікують шкіру голови. Для фарбування і догляду за волоссям використовують різні рослини та їх частини — корені, стебла, листя, квіти, плоди, кору. Кориця, хміль надають волоссю золотистого відтінку; липа, шавлія, зелені волоські горіхи — рудувато-коричневого; лушпиння цибулі — яскраво-золотистого або коричневого; ромашка м'яко освітлює волосся; ревінь може надати світлому волоссю русого або мідного відтінку; чай, какао, кава змінюють колір волосся на червоно-коричневий, каштановий. Особливо відомі та широко застосовуються серед рослинних барвників хна і басма. Хна — порошок жовто-зеленого кольору, готовий до використання. Бажаний результат фарбування залежить від часу витримки фарбувальної суміші та натурального кольору волосся. Отримують різноманітні відтінки — золотисті, руді, світло-каштанові. Порошок басми має сірувато-зелений колір. Фарбує у темні кольори — зелений, зелено-синій, тому самостійно у чистому вигляді не використовується. У поєднанні з хною басма застосовується ширше, дає різні відтінки від світло-каштанового до синьо-чорного.

Хімічний аналіз хни показав, що заявлена виробником «натуральна хна» містить в основному небезпечні для здоров’я синтетичні барвники.

Завдання; опрацюйте вище поданий матеріал, основне законспектуйте, дайте відповіді на запитання та заповніть таблицю. 

Запитання для самоконтролю

                - Дайте характеристику барвникам ІV групи.

2.    - Як діє барвник ІVгрупи на волосся?

Ч    - Чи існує альтернатива покупним засобам для фарбування волосся?

Заповніть таблицю:

Групи барвників

Характеристика

Дія на волосся

В якому вигляді випускаються

Які перукарські операції виконуються

ІV група

 

 

 

 

 

Модуль ПЕР-П.3. Оволодіння основними навичками фарбування волосся

ІV.  Виконання фарбування волосся рослинними барвниками.

Тема 44 . Засоби для догляду за волоссям відомих марок.

          21 століття внесло свої корективи в сферу перукарської справи. Тепер досвідчені фахівці віддають перевагу лише перевіреної продукції, серед якої  місце попереду займають професійні засоби по догляду за волоссям. Майстри не тільки використовують таку косметику в салонах краси, але і рекомендують її для домашнього застосування. Щодня споживачі спостерігають за рекламою, яка орієнтує їх на придбання косметики відомих торгових марок світу.

Професійна косметична лінія.

Schwarzkopf Professional (Німеччина):

·         . Bonacure -преміум лінія і не потребує представлення.

·         . Essensity – широка гама засобів по догляду, укладанням та фарбуванням волосся. Всі продукти засновані на натуральних есенціях.

·         . Blondme - серія засобів для світловолосих задовольняє всі потреби світлого волосся.

·         . 3D Men - перша в історії косметики професійна лінія для чоловіків. Ідеальний вибір для стильних і сміливих, які бажають підкреслити свою індивідуальність!

Hair Company (Італія):

·         Double Action   - ламінування і відновлення;

·         Hair Light Natural   - відновлення і фарбування;

·         Head Wind   - преміум лінія;

·         Sweet Hair   - "солодка" лінійка.

Periche Professional (Іспанія):

·         Code і Nutritive   - відновлення і лікування;

·         Treatment   - створена на основі плаценти.

 Тема 45 . Норми витрат матеріалів, що застосовуються під час фарбування волосся.

Як визначити витрату фарби для волосся і вартість фарбування?

Перевитрата фарби і, як наслідок, занадто висока ціна за послугу, або надмірна економія і незадовільний результат роботи? На жаль, і те, і інше тягне за собою серйозну проблему для бізнесу - втрату клієнтів. Як постійних, так і потенційних, яким не стануть рекомендувати Ваш заклад.

          Тому складно переоцінити вміння перукаря визначати оптимальну кількість необхідного барвника. Якщо майстер його ще й завдає високопрофесійно, то клієнт залишиться задоволеним і повернеться знову. Можливо, навіть з подругою, у якої  відросло коріння.

Отже, як визначити витрату фарби для волосся і вартість фарбування?

          Вартість фарбування залежить від ціни на роботу майстра і від того, скільки фарби буде використано. Тому клієнтові потрібно озвучувати ціновий діапазон, а не точну вартість послуги. І, звичайно, визначати цей діапазон необхідно індивідуально - з урахуванням довжини, густоти, структури і стану волосся відвідувача.

Як зрозуміло з першого пункту, для різного волосся потрібна різна кількість фарби. Наприклад, якщо воно сухого типу, то часто доводиться використовувати більше барвника. Крім того, витрата фарби залежить від стилю роботи перукаря. Різні майстри можуть використовувати різну кількість суміші в схожих умовах.

Облік барвника в салоні краси необхідно вести, використовуючи спеціальні ваги, що дозволяють розрахувати витрати речовини до грама.

Для покриття коренів раніше фарбованого волосся знадобиться в середньому 60 мл суміші з 30 мл барвника і 30 мл оксиданта (така пропорція змішування речовин у більшості виробників). Але, якщо технологія передбачає пропорцію 1: 1,5 або 1: 2, то на фарбування коренів може вистачити і суміші в 45 мл. Додайте також 10-15 мл на довжину, якщо волосся коротке або негусте до плечей.

Необхідно передбачити ще трохи засобу на випадок, якщо колір волосся дуже тьмяний, «змитий».

Витрата барвника залежить також від того, чи цим кольором було раніше пофарбоване волосся. Якщо не таким, то, ймовірно, знадобиться більше барвника.

Фахівці радять стандартну техніку фарбування. Спочатку потрібно нанести засіб на корені і, за 10-15 хвилин до завершення часу витримки, скропити водою інше волосся, прочесати з коренів фарбу на них. Якщо барвника не вистачило - додати. Але! Технології багатьох брендів не допускають прочісування барвника з коренів на довжину, тому  при цьому не гарантується якісне фарбування коренів. Набагато коректніше зробити тонування або емульгування (залежить від ступеня «вимитості») для відновлення кольору волосся.

Також не рекомендується прочісування барвника на раніше забарвлену довжину, якщо фарбуються лише відросле коріння.

Технології побутових барвників передбачають прочісування з коренів на довжину. Але зазвичай така дія проводиться недбало і інтенсивно, внаслідок чого порушується структура волосся. Тому, якщо прочісуєте, то будьте дуже обережні.

Фарбу потрібно наносити рівномірно, акуратно і, що дуже важливо, рясно - не варто економити на клієнті, виконайте роботу, якої зможете пишатися!

Завдання

-         законспектувати та вивчити засоби для догляду за волоссям відомих марок та норми витрат матеріалів, що застосовуються під час фарбування волосся.

-         дати коротку характеристику засобам та фарбам для волосся, які ви використовуєте для обслуговування клієнтів.

Немає коментарів:

Дописати коментар